• To robią polskie nastolatki, żeby nie zajść w ciążę. Jako antykoncepcji używają...

Oto najgłupsze metody antykoncepcji stosowane przez nastolatków

Badanie seksualności nastolatków przeraża

Grupa edukatorów seksualnych zbadała, za pomocą jakich środków młodzież zabezpiecza się przed wpadką i chorobami wenerycznymi. Wyniki były szokujące - oto, co robią, żeby nie wpaść:

Płukanie pochwy octem

Brzmi mało idiotycznie? Szkoda, że nie dla nastolatek - wiele z nich przyznaje, że chociaż raz skorzystało z tej metody antykoncepcji. Wierzą, że wypłukanie pochwy roztworem octu zapobiegnie ciąży. To mit. Nie ma najmniejszych szans, że to odniesie efekt.

Płukanie pochwy COCA-COLĄ

Jeśli ocet brzmi za mało głupio - pomyślcie, że ponad 5% dziewczyn uważa, że coca-cola w magiczny sposób potrafi zapobiegać zapłodnieniu. Otóż nie. Można jedynie zrobić sobie podrażnienie.

Seks analny

Wybierany chętnie jako sposób na zachowanie dziewictwa oraz jako idealna metoda antykoncepcyjna. Uświadamiamy tylko, że seks analny co prawda nie spowoduje niechcianej ciąży, ale choroby weneryczne to co innego - ta metoda wręcz potęguje ryzyko ich złapania.

Pierwszy raz nie powoduje ciąży

Mit, który pokutuje w społeczeństwie i nic nie wskazuje na to, żeby przestał - część nastolatków uprawia seks bez zabezpieczenia, jeśli to ich pierwszy seks w życiu - błona dziewicza ma rzekomo chronić przed zapłodnieniem. Wcale tak nie jest - również podczas pierwszego razu można zajść w ciążę. I zarazić się chorobą weneryczną.

• Koleżaneczka

• Pozory mylą

• Sposób na kobietę


Następna strona
Losowy wpis